Нечай, Михайло. Діти землі
Букіністичне видання (вживане)

В романі «Діти землі» йдеться про життя українського радянського села кінця двадцятих років.
...Це буїв величний і разом з тим важкий час. Величний тому, що в країні відбувалися грандіозні соціалістичні перетворення, важкий — бо на кожному кроці ще підступно діяла рука ворожих недобитків та сільських куркулів.
Читача гсвилюе в романі і чисте кохання Даінила Корчака та Оксани Листопад, і прагнення одвічного злидаря Григорія Стрепета бодай під старість розбагатіти чесним трудом. Не спішить Григорій вступати до артілі: адже радянська влада дала йому землю, вимріяну ночами з дитячих літ. «Походиш біля неї, підлестишся, а там, гляди, і вродить щедро, і розбагатієш», — так міркує бідак Стрепет.
Але настав час — і зрозумів Григорій, що до заможного життя приведе тільки колективне господарювання, спільна праця людей, раніше розрізнених клаптиками землі, а зараз об'єднаних неосяжним колгоспним полем і хвилюючими мріями про щасливе комуністичне майбутнє.
Антоша Стрепет — сільський хлопчина, піонер, — пильними дитячими очима придивляється до навколишнього життя, до взаємин між бідними і багатими односельчанами. Антоша не головний герой першої книги рома.на, однак саме на його прикладі письменник пірагне показати, як під впливам різних подій і людей починав формуватися світогляд і характер сільського хлопця — представника наваго покоління, якому належить в майбутньому стати свідомим будівником комунізму.
Зараз Михайло Нечай працює над другою книгою романа.